آشنایی با انواع تجهیزات ایمنی و کاربرد آن

انواع تجهیزات ایمنی

آشنایی با انواع تجهیزات ایمنی

در برخی از کارهایی که افراد استخدام می شوند مستلزم رعایت تجهیزات ایمنی هستند و حتی در زندگی روزمره خالی از اهمیت نیست که باید با انواع تجهیزات ایمنی آشنا باشیم و بدانیم که از چه وسایل تجهیزاتی به منظور رعایت ایمنی باید استفاده کنیم.

مواردی که در این پست مورد بررسی قرار می گیرند:

دستکش ایمنی یکی از انواع تجهیزات ایمنی

یکی از مهمترنی و کارآمد ترین وسایل ایمنی دستکش ها هستند چرا که افراد همه فعالیت های خود را با دست انجام می دهند و طبیعی است که این قسمت از بدن بیشتر در خطر باشد. دستکش ها هم با توجه به مقاومت خود در برابر خطرات به چند دسته تقسیم می شوند  و الیاف آن ها هم با یکدیگر متفاوت است.

دستکش ایمنی در واقع افراد را از خطراتی مانند:

باید به این موضوع اشاره کنیم که بستگی به شرایط کاری افراد دارد تا کدام نوع از دستکش ایمنی را انتخاب کنند، به طور مثال، افرادی که در صنعت رنگ، شیمیایی و پتروشیمی فعالیت می کنند بهتر است که از دستکش نئوپرین استفاده کنند.

خبر خوش که شرکت ایمن ابزار پارس انواع تجهیزات ایمنی را در داراست و افراد میتوانند به صورت اینترنتی انواع دستکش ایمنی را مشاهده کرده و با بهترین قیمت خریداری کنید.

کلاه ایمنی

دومین وسیله ایمنی که در کار بسیار حائز اهمیت است و هرگز نباید فراموش کرد، ” کلاه ایمنی ” است.

همانطور که میدانید کلاه ایمنی در واقع از سر و مغز محافظت کرده و از ضربه مستقیم به سر جلوگیری می کند.

شما دوستان می توانید با خرید کلاه ایمنی از شرکت ایمن ابزار پارس بهترین و سبک ترین کلاه ایمنی را خریداری کنید.

نکته ایی که باید به آن اشاره کنیم این است که کلاه ایمنی خوب باید وزن سبکی داشته باشد و دارای عایق باشد.

افراد با توجه به شرایط و محیط شغلی خود می توانند کلاه ایمنی مناسب را خریداری کنند.

کمربند ایمنی

عنوان کمربند ایمنی(Safety belt) را همه افراد در همه سنین شنیده اند و میدانند که یکی از مهمترین تجهیزات ایمنی است و در این پست که قصد داریم ” آشنایی با انواع تجهیزات ایمنی “ را بررسی کنیم، باید در مورد کمربند ایمنی هم صحبت کنیم.

کمربند ایمنی در زندگی شخصی و کاری افراد همواره وجود دارد. کمربند ایمنی برای افرادی که در ارتفاعات فعالیت می کنند الزامی است.

شاید بارها افرادی را دیده باشید که هنگام ساختمان سازی از کمربند ایمنی استفاده نکرده اند و تنها با کمک یک میله در آسمان معلق ایستاده و کار می کنند که همین کوتاهی منجر به خطرات جبران ناپذیری میشود.

گوشی عایق صدا

همانطور که از نامش پیداست براب جلوگیری از آسیب به گوش افراد مورد استفاده قرار می گیرد زیرا افرادی که در محیط هایی فعالیت می کنند و یا صنعت کارشان بدین صورت است که دارای صداهای بسیار زیاد است.

گوشی عایق صدا از انواع مختلفی برخوردار است و به طور مثال، گوشی عایق صدا به 2 صورت هدفونی و حلبانی هستند.

البته گوشی های دیگری هم هستند که داخل گوش قرار می گیرند.

خلاصه

هدف از این پست آشنایی با انواع تجهیزات ایمنی بود و انواع وسایل ایمنی را تشریح کردیم و سعی در توضیح هر کدام را داشتیم. در این پست مواردی مانند: دستکش ایمنی، کلاه ایمنی، کمربند ایمنی و گوشی عایق صدا ذکر شده اند و گفته شد به منظور خرید با کیفیت ترین تجهیزات ایمنی می توانید از سایت اینترنتی شرکت ایمن ابزار پارس کمک بگیرد. شرکت ایمن ابزار پارس انواع تجهیزات ایمنی را با بهترین و با کیفیت ترین محصولات در خدمت شما دوستان عزیز قرار می دهد.

فروشگاه ایمن ابزار عرضه کننده انواع تجهیزات ایمنی از جمله دستکش ایمنی با قیمت و کیفیتی مناسب می باشد برای خرید با ما تماس حاصل فرمایید و با نظر دادن در زیر پست به بهبود محتوای ما کمک کنید.

دیدگاه شما

برگشت به بالا